Chevrolet Camaro lepszy od Forda Mustanga

Zmiana warty za Oceanem. Nowy Chevrolet Camaro po raz pierwszy od dłuższego czasu zdetronizował Forda Mustanga. To nie jedyna zła informacja dla miłośników Forda

Ford Mustang zasiadał na tronie pony i muscle carów nieprzerwanie od listopada 2014 r. Jednak w poprzednim miesiącu musiał uznać wyższość Chevroleta Camaro. General Motors sprzedało we wrześniu 6 577 sztuk Camaro, co było wynikiem lepszym od Mustanga o 148 auta.

W skali całego roku pierwsze miejsce Mustanga jest niezagrożone. Przez pierwsze 9 miesięcy 2016 r. sprzedano bowiem 87 258 Mustangów i tylko 54 535 Camaro. Jednak coraz lepsze wyniki GM sprawiają, że w przyszłym roku może nas czekać bardzo ciekawy pojedynek. Muscle car Chevroleta mógł pochwalić się najlepszą sprzedażą w 2010, 2011, 2012 i 2014 roku, kolejne dwa lata należą już do nowego Mustanga, szósta generacja Camaro na pewno będzie chciała odzyskać utraconą koronę. A to dobra informacja dla kierowców - amerykańscy giganci będą musieli walczyć ze sobą cenami.

Ford MustangFord Mustang fot. Ford

Spadek popytu na Mustanga

We wstępie wspomnieliśmy, że porażka w prestiżowym pojedynku z Camaro to nie jedyna zła informacja dla Mustanga. Ford musi się zmierzyć ze spadającym popytem na swojego pony cara. We wrześniu tego roku sprzedano o 32% mniej Mustangów w porównaniu z wrześniem 2015 r. Sytuacja rok do roku (styczeń-wrzesień) również nie wygląda dobrze - tutaj spadek jest mniejszy, ale i tak wynosi 9,3%.

Sytuacja jest na tyle poważna, że Ford był zmuszony w tym tygodniu przerwać produkcję Mustanga.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.