Tuning | Overfinch | Range Rover dla bankstera

Co może łączyć Manhattan i Londyn? Oprócz tego, że są finansowe stolice świata znajdujące się po obu stronach globu, to właśnie pojawiła się specjalna wersja tuningowanego Range Rovera przygotowanego przez Overfinch dla zamożnych mieszkańców tych metropolii

Marka Range Rover jest nieprzerwanie związana od lat 70. z krajobrazem miejskim Manhattanu i Londynu. Dlatego firma Overfinch postanowiła to podkreślić, budując dwie specjalne wersje Range Rovera. Zarówno wersja Manhattan jak i London bazuje na modelu Range Rover Autobiography V8 L, z przedłużonym rozstawem osi. Firma Overfinch zmieniła w każdym z nich 5500 elementów, co zajęło ponad 250 roboczogodzin w przypadku każdego z modeli.

Z zewnątrz samochód został delikatnie podrasowany. Pojawiły się takie elementy jak osłona chłodnicy wykonana z włókna węglowego, sportowy wydech, 22-calowe koła oraz oznaczenia Overfinch zamiast Range Rover na masce.

To jednak nie wszystko, ponieważ najwięcej zadziało się we wnętrzach. Modyfikacje zostały zainspirowane stylem Art-Deco. Nie zabrakło tam wysokogatunkowych skór, fornirowanego, drogiego drewna na którym znajdziemy motywy nawiązujące do każdego z miast. Kabina w tym modelu to prawdziwe dzieło sztuki.

Overfinch Range RoverOverfinch Range Rover fot. Overfinch

Na koniec pozostawiamy cenę. Specjaliści od tuningu oszacowali wartość samochodu na 249 990 funtów, co daje ponad 1,3 mln zł. Dzięki temu auto przeskoczyło Bentleya Bentayga, który do tej pory był najdroższym SUV-em dostępnym na rynku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.