Volvo XC40 | Nadjeżdża szwedzki hit

XC40 z pewnością będzie przełomowym modelem dla szwedzkiego producenta. Trzeci członek rodziny crossoverów będzie sprawdzianem, czy plan ekspansji Volvo się powiedzie. Założenia są bardzo ambitne

Volvo zamierza mocno pobudzić sprzedaż swoich samochodów, dzięki nadchodzącym premierom. Już niebawem poznamy nowe wcielenie modelu XC60, a zaraz po nim zadebiutuje model XC40. Szefowie szwedzkiej marki oczekują, że sprzedaż najmniejszego modelu osiągnie pułap 100 tys. egzemplarzy rocznie. I to jeszcze w 2018 roku – gdy model zadebiutuje. Jest to część planu realizowanego z myślą o 2020 roku.

W 2015 roku Volvo dostarczyło 503 127 egzemplarzy samochodów na całym świecie, z czego 267 tys. to modele z serii XC oraz Cross Country. Innymi słowy, SUV-y i crossovery stanowią ponad połowę sprzedaży tej marki. Są to segmenty, które przez następne lata mają cały czas się powiększać.

Volvo Concept 40.2Volvo Concept 40.2 fot. Volvo

Aktualnym bestsellerem Volvo jest starzejące się XC60, które w obecnej formie funkcjonuje już ponad osiem lat. Zastrzykiem pobudzającym sprzedaż Volvo w pierwszych sześciu miesiącach tego roku jest flagowy okręt – XC90, którego sprzedano ponad 50 tys. egzemplarzy. Do końca roku spokojnie osiągnie zakładany pułap 100 tys. egzemplarzy.

Stąd tak duże oczekiwania wobec modelu XC40. Na razie poznaliśmy go tylko w wersji koncepcyjnej. Samochód powstanie na tej samej płycie podłogowej CMA, co inne nadchodzące modele z serii 40. Planowany jest również hatchback oraz kombi. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku, na którejś z ważniejszych imprez (Genewa lub Frankfurt) poznamy wersję produkcyjną.

Czy twoim zdaniem XC40 stanie się nowym bestsellerem Volvo?
Więcej o:
Komentarze (11)
Nadciąga nowy SUV Volvo. To będzie hit
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 8 razy 4

  stylistyka ciekawa... ale slupki C ograniczac beda widocznosc strasznie!. wyjazd tylem z miejsa parkingowego na ulice przy takim rozwiazaniu bedzie nie lada wyzwaniem... no chyba ze bedzie szerokokatna kamera cofania.

 • Gość: madzia

  Oceniono 4 razy 2

  są dwa powody dla których czterdziestka bezie bardzo dobrym autem: po pierwsze rewelacyjnie się prezentuje na tych zdjęciach po drugie to zupełnie nowe auto opracowane od podstaw na nowej platformie i ;) po trzecie to volvo, a więc auto bardzo bezpieczne i ekologiczne wziąwszy pod uwagę najnowsze tendencje w rozwoju szwedzkiej marki

 • Gość: katarina

  Oceniono 10 razy 2

  bardzo fajne autko się zapowiada, po raz kolejny szwedzcy projektanci udowodnili, że potrafią zaprojektować bardzo atrakcyjny samochód, dla mnie jeśli chodzi o dizajn to w chwili obecnej volvo jest the best

 • hitherto

  Oceniono 1 raz 1

  Urocze są te komentarze pracowników sieci dealerskiej pod artykułem :-) Mnie się to auto wizualnie bardzo podoba, ale niestety najnowsze volvo są bardzo ciasne, w xc40 wygoda z tyłu będzie porównywalna z seicento.

 • Gość: max

  Oceniono 3 razy 1

  fakt, auto bardzo fajne, mam nadzieję, że wersja premierowa będzie jeszcze lepsza, jako fan volvo czekam na 40 z niecierpliwością

 • Gość: mewa22

  Oceniono 3 razy 1

  według mnie xc40 doskonale się wpisuje w stylistykę ostatnich 4 najnowszych modeli volvo, wyważona fajna stylistyka która nie kluje a przyciąga

 • Gość: Franek

  Oceniono 12 razy 0

  Ubożejąca klasa średnia potrzebuje "prawie premium" z 3 cyl. motorkiem, więc, kto wie, może się będzie sprzedawać także poza Chinami.

 • holtzwagen

  Oceniono 5 razy -3

  Chińczycy... wszystko super, tylko że to już Chińska marka. Niedawno ogłosili że przenoszą całą produkcję do Chin. Więc cieszmy się jak Chińczycy kradną nam know-how :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX