Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Paryż odkrył przed nami wszystkie swoje tajemnice. Ten tydzień upłynął pod znakiem premier, które można było tam zobaczyć. Ale nie tylko

Tegoroczny Salon Samochodowy w Paryżu nie obfitował w wiele niespodziewanych premier, ale przyniósł kilka nowości, wokół których krążyły informacje z tego tygodnia. Audi pochwaliło się obszerną galerią zdjęć zupełnie nowego Q5 - zdecydowanie najbardziej obleganej premiery targów w stolicy Francji. Zmiany w wyglądzie nie są rewolucyjne, ale chyba nikt się ich nie spodziewał. Podobnie w Mitsubishi, które pochwaliło się odświeżonym ASX-em. Co innego w Jeepie, który pokazał nowego Compassa. O wszystkich premierach przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Osobny akapit należy się Volkswagenowi, który bardzo mocno stawia na swój nowy wizerunek. M.in. przez aferę Dieselgate Niemcy poszli w stronę napędów elektrycznych, co mocno podkreślili w Paryżu, gdzie nie przywieźli nawet odświeżonego Golfa. Głównym punktem ich stoiska był koncepcyjny I.D., który ma być nowym Garbusem. Dlaczego ma szansę, by się nim stać?

Wróćmy z Francji do Polski. W tym tygodniu do konsultacji międzyresortowych trafił projekt zmian w przepisach, który ma ograniczyć limit prędkości w terenie zabudowanym. Nowelizacja jest konsultowana z ekspertami, ale można być prawie pewnym, że limit zostanie obniżony o 10 km/h. Szczegóły znajdziecie w jednym z poniższych linków.

Polecamy Wam też kolejny odcinek "Dwóch zdań". Tym razem rozmawialiśmy o pieszych w Polsce. Koniecznie podzielcie się z nami Waszą opinią na ten temat. Na deser proponujemy nasz pierwszy kontakt z Fiestą ST200. Piotrek był na Torze Łódź, gdzie miał okazję wsiąść za kółko nowego hot hatcha Forda.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.