BMW i5 | Wyciekły pierwsze zdjęcia

Nie jest tajemnicą, że BMW pracuje nad rozszerzeniem oferty ekologicznych modeli z literką ?i? w nazwie. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia ukazujące model, który zajmie miejsce pomiędzy i3 a i8

Pierwsze szkice patentowe wyciekły z Japonii, gdzie zostały niedawno zarejestrowane w urzędzie patentowym przez bawarskiego producenta. Możemy zobaczyć na nich prawdopodobnie model i5, który wypełni lukę pomiędzy oferowanymi dotychczas samochodami.

Trzeci model w palecie ekologicznych BMW posiada charakterystyczne elementy nawiązujące do innych modeli. Zachowano charakterystyczny kształt pokrywy chłodnicy, a także przednich lamp nawiązujących do topowego modelu i8. Linia nadwozia nowego modelu przypomina trochę Teslę Model X. Auto wyposażono w dwie pary drzwi, które będą otwierane przeciwsobnie. Wskazują na to połączone klamki w jedną całość.

Z kolei tylna część nadwozia bardzo mocno nawiązuje do mniejszego modelu i3. W zasadzie wygląda jak jego powiększona wersja. Wszystko przez charakterystyczne lampy umieszczone w klapie bagażnika.

Szkic BMW i5Szkic BMW i5 Szkic BMW i5

BMW zapowiedziało na początku tego roku, że inżynierowie pracują nad trzecim modelem do gamy, ale stylistyka nowego samochodu nie była wtedy rozstrzygnięta. Najnowsze zdjęcia wskazują na to, że temat jest już zamknięty. Założeniem było stworzenie samochodu, który spełni oczekiwania rodziny, ale nie będzie typowym SUV-em czy modnym ostatnio crossoverem.

Na przełomie następnych tygodni lub miesięcy powinniśmy ujrzeć pierwsze, zamaskowane prototypy na drogach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.