Porsche Panamera | Nadchodzi mocna hybryda 

Porsche pokazało w ostatnich latach, że nie boi się eksperymentować z technologią przyszłości. Najnowsze doniesienia mówią o mocniejszej wersji modelu Panamera wyposażonym w silnik V8 wspomagany przez motor elektryczny

Napęd hybrydowy w modelach Porsche to żadna nowość. Taki napęd pojawił się w ostatnich latach w modelach Cayenne i Panamera. Nie można też zapominać o supersamochodzie 918 Spyder, wykorzystującym połączenie silnika V8 i dwóch jednostek elektrycznych.

Dlatego plotki na temat Panamery 4 E-Hybrid wyposażonej w połączenie silnika V8 i elektrycznego nie powinny być zaskoczeniem. Czas przyjrzeć się szczegółom. Dotychczas oferowana wersja 4 E-Hybrid wykorzystuje podwójnie doładowane V6 i silnik elektryczny. Razem dostarczają 455 KM maksymalnej mocy. Producent z Zuffenhausen zamierza dołożyć jeszcze dwa cylindry, żeby osiągnąć parametry porównywalne z modelem oznaczonym jako Turbo, a konkretnie 542-562 KM.

Porsche Panamera 2017Porsche Panamera 2017 fot. Porsche

Podczas targów w Paryżu jeden z szefów marki nie zaprzeczył tym doniesieniom, dodając jednocześnie oliwy do ognia plotkami na temat modelu Cayenne z takim zestawem. Wszystko jest możliwe, ponieważ kolejna generacja popularnego SUV-a niebawem pojawi się na drogach.

Porsche pokazało w ostatnim czasie, że nie zamierza wzbraniać się przed elektryfikacją swoich modeli. Nie ominie to nawet kultowego 911. Potwierdza to zresztą projekt o nazwie Mission-E, który niebawem doczeka się wersji produkcyjnej. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Porsche.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.