Mazda MX-5 RF wchodzi do sprzedaży

Mazda MX-5 ze sztywnym dachem było jedną z największych gwiazd tegorocznego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Mazda właśnie zaczęła przyjmować zamówienia, a auto wyjedzie na drogi w 2017 roku

Nowa odmiana Mazdy MX-5 - RF ("Retractable Fastback") - zadebiutowała na początku roku w Nowym Jorku. To wersja ze sztywnym, składanym dachem. Można go złożyć albo rozłożyć przy prędkości dochodzącej do 10 km/h. Wymiarami RF prawie nie różni się od podstawowej wersji. Odrobinę (o 5 mm) zwiększono tylko wysokość auta. Bagażnik dalej ma taką samą pojemność - 130 litrów.

Swoje robi też zupełnie nowy lakier Machine Grey. Charakterystyczny kolor po raz pierwszy wykorzystano w dużej Mazdzie CX-9. Lakier ma sprawiać, że nadwozie wygląda jak wyfrezowane z jednej sztaby metalu. Składa się z trzech warstw: metalicznych opiłków, a także dwóch powłok: barwnej oraz bezbarwnej.

Zmianie nie ulegają jednostki napędowe. Do wyboru są dwa silniki benzynowe Skyactiv-G. Wolnossący silnik o pojemności 1,5 litra generuje 131 KM mocy i 150 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Większy, dwulitrowy Skyactive-G to już 160 KM i 200 Nm. W zwykłej MX-5 silniki współpracują z ręczną skrzynią o sześciu przełożeniach, w modelu RF pojawi się jeszcze 6-biegowy automat.

Mazda MX-5 RF Launch Edition

Japończycy właśnie rozpoczęli przyjmowanie zamówień na pierwsze 1000 egzemplarzy. Specjalna edycja Launch Edition będzie dostępna tylko z mocniejszym silnikiem, wspomnianym nowym lakierem i czarnym dachem. Wyposażenie Miaty RF ma oferować praktycznie wszystko, co można znaleźć na liście opcji - choćby zestaw audio Bose i skórzaną tapicerkę. Ceny uzależnione są od wybranej skrzyni biegów. Zwolennicy ręcznej muszą zapłacić 32 260 dolarów (ok. 124 tys. zł), a ci co wybiorą automat 33 825 dolarów (ok. 130 tys. zł).

Pierwsze Mazdy MX-5 RF trafią do klientów na początku 2017 r..

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.