Chevrolet Camaro | Urodziny amerykańskiej legendy

Jedna z legend amerykańskiej motoryzacji obchodzi w tym roku 50. urodziny. Z tej okazji na rynku pojawi się specjalna edycja Chevroleta Camaro z dodatkowym wyposażeniem

Prace nad Camaro rozpoczęły się w 1963 roku pod nazwą kodową Project Panther. Przepis na ten samochód był identyczny jak w przypadku Mustanga. W opływowe nadwozie w stylu coupe włożono potężną jednostkę. Pod koniec września 1966 roku Chevrolet pokazał światu swojego konkurenta dla Foruda Mustanga. I tak przez pięćdziesiąt lat i sześć kolejnych generacji powstawał ten model, który walczył o miano pierwszego muscle cara Ameryki.

Chevrolet Camaro obchodzi w tym roku 50. urodziny i z tej okazji producent wprowadza na rynek wersję oznaczoną jako „Anniversary Edition”.

W ramach tego pakietu wszystkie egzemplarze będą pomalowane lakierem Nightfall Gray z czarno-pomarańczowymi centralnymi pasami. Całość postawiono na 20-calowych kołach, pokrywa chłodnicy jest chromowana, a zaciski mają jaskrawą pomarańczową barwę. We wnętrzu znajdziemy akcenty z zamszu przeszywanego kontrastującą nicią, a także specjalne plakietki upamiętniające rocznicę.

Specjalny pakiet jest dostępny dla wersji 2LT, która skrywa pod maską dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem oraz mocniejszego wariantu 2LT dostępnego z jednostką V8 o pojemności 6,2 litra. Dotyczy to wersji coupe oraz kabriolet. Chevrolet nie ujawnił, ile będzie kosztować Camaro w urodzinowym pakiecie.

Z tej okazji uruchomiono specjalną stronę internetową, na której możemy zobaczyć wiele materiałów z historii tego modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.