Salon Paryż 2016 | Mitsubishi ASX | Nowa twarz

Już za kilka tygodni w europejskich salonach zadebiutuje odświeżona wersja modelu ASX. Zanim tak się stanie, producent przywiózł nowy model do Paryża, gdzie samochód nie rzucał się zbyt mocno w oczy

Mitsubishi ASX cieszy się sporą popularnością na rynku europejskich. Poza Starym Kontynentem jest znany pod nazwą Outlander Sport oraz RVR. Odświeżona wersja przeznaczona na rynek amerykański zadebiutowała już w zeszłym roku podczas LA Auto Show. Jednak dopiero teraz samochód został przygotowany do debiutu w Europie.

Jedną z największych zmian w wyglądzie japońskiego crossover jest nowa osłona chłodnicy nazwana przez producenta „Dynamic Shield”. Po raz pierwszy taki wzór mogliśmy zobaczyć w modelu Outlander PHEV Concept-S. Kolejnymi zmianami jest nowa antena w kształcie płetwy rekina, lepiej wyprofilowane tylne fotele oraz nowe wzory tapicerki. Poza tym jest to w zasadzie ten sam model, co dotychczas.

Od momentu debiutu w 2010 roku japoński producent sprzedał już przeszło 1,1 mln egzemplarzy na całym świecie, z czego 237 tys. sprzedano na Starym Kontynencie. Dzięki temu model ASX jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem tej marki, tuż za Outlanderem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.