Salon Paryż 2016 | Renault Koleos | Powrót SUV-a

Najpierw zaprezentowano go w Chinach. Po kilku miesiącach niepewności Renault potwierdziło - Renault Koleos, duży SUV marki, powróci na Stary Kontynent

Renault Koleos powraca do Europy. Auto uzupełni ofertę Renault i dołączy do mniejszych modeli producenta, Captura oraz kompaktowego Kadjara. Europa nie będzie jednak najważniejszym rynkiem zbytu dla Koleosa - SUV jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego ruszy na podbój Chin. Do nas przyjedzie w okolicach czerwca 2017 r.

Nowy Koleos łączy w sobie dwa samochody. Stylistycznie to napompowane, podwyższone i ubrane w szaty SUV-a Renault Talisman. Technicznie Nissan X-Trail. Francuzi nie ujawnili jeszcze, jakie jednostki napędowe będą pracowały pod maską Koleosa. Wspomnieli tylko, że oferta będzie się składała głównie z diesli (choć silnika benzynowego nie zabraknie), dla mocniejszych wersji dostępny będzie napęd 4x4, a silniki będą parowane z ręcznymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Na pierwsze konkrety musimy jeszcze poczekać.

Znamy za to wymiary Koleosa - 4670 mm długości oraz 1840 mm szerokości. Imponujący jest zwłaszcza rozstaw osi, który wynosi 2710 mm. Oznacza to, że Renault zaoferuje naprawdę dużo miejsca w środku. Jednak nie powinno to być zaskoczeniem. SUV-a projektowano głównie z myślą o rynku chińskim, a tam to jeden z kluczowych parametrów, decydujących o zakupie auta.

Renault KoleosRenault Koleos fot. Renault

Na rynku Koleos zmierzy się m.in. z dużym SUV-em Skody Kodiaqiem, bratnim Nissanem X-Trail, Mitsubishi Outlanderem czy Kią Sorento. Jeżeli pod maską znajdą też się mocne silniki, to Koleos będzie mógł spróbować podebrać klientów Fordowi Edge oraz Volkswagenowi Touaregowi. O dużych ambicjach Francuzów świadczy fakt, że w Paryżu zaprezentowali Koleosa w najwyższej wersji wyposażenia Initiale Paris.

Czy Twoim zdaniem tym razem Renault Koleos odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.