Salon Paryż 2016 | SsangYong LIV-2 | Duży, luksusowy SUV

SsangYong przygotowuje się do kolejnej ważnej premiery. Tym razem Koreańczycy zamierzają wkroczyć do segmentu dużych SUV-ów premium. LIV-2 to już ostatnia prosta

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu SsangYong zaprezentował nowy pojazd studyjny. To LIV-2 Concept bezpośrednia zapowiedź "dużego i luksusowego SUV-a premium". Nowy koncept jest rozwinięciem pomysłów, jakie zaprezentowano w 2013 w jego poprzedniku, modelu LIV-1.

We wnętrzu mogą podróżować cztery osoby (układ 2+2). Fotele są regulowane i wyposażone w funkcje masażu. Projekt kabiny jest bardzo minimalistyczny i utrzymany w białej kolorystyce. Wyposażenie ma stać na najwyższym poziomie. Podczas prezentacji mówiono o 9,2-calowym ekranie systemu multimedialnego, Apple CarPlat, Android Auto, dobrym audio, nawigacji satelitarnej oraz 10-calowych ekranach wbudowanych w zagłówki.

Nie zabraknie też systemów bezpieczeństwa i nowoczesnych asystentów kierowcy. To m.in. asystent utrzymania pasa ruchu, system awaryjnego hamowania, asystent martwego pola, inteligentne światła, asystent jazdy w korku czy system ostrzegający o możliwej kolizji. LIV-2 został wyposażony w 9 poduszek powietrznych.

SsangYong LIV-2SsangYong LIV-2 fot. SsangYong

Za napędzanie SUV-a odpowiedzialny jest 2,2-litrowy turbodiesel. Jego moc to 181 KM, a Koreańczycy chwalą się, momentem obrotowym, który wynosi 420 Nm i dostępny już od 1500 obr./min. LIV-2 wyposażony jest w napęd 4x4. Skrzynia biegów to 7-biegowy automat pożyczony z Mercedesa. W ofercie powinien znaleźć się także benzynowy 2.0 GDi (225 KM, 350 Nm). Po jakimś czasie po premierze produkcyjnej wersji do oferty dołączy nowa, 8-biegowa automatyczna skrzynia.

Wciąż nie wiemy, czy z konceptu wyrośnie kolejna generacja Rextona czy zupełnie nowy SUV.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.