Salon Paryż 2016 | Mitsubishi GT-PHEV | To ja, Outlander

W Paryżu Mitsubishi zaprezentowało koncept nowoczesnego dużego SUV-a. To bezpośrednia zapowiedź nowej generacji lubianego w Polsce Outlandera

Do napędu koncepcyjnego SUV-a służy opracowany przez MMC system PHEV z trzema silnikami elektrycznymi (jeden z przodu, dwa z tyłu) oraz silnik spalinowy (2,5 litra pojemności) zaprojektowany specjalnie do współpracy ze wspomnianym systemem. Jego charakterystykę ulepszono pod kątem wytwarzania energii elektrycznej i sprawności napędowej. Układ napędowy japońskiego SUV-a pozwala przejechać do 120 km w trybie elektrycznym, a ogólny zasięg auta wynosi aż 1200 km.

Mitsubishi GT-PHEV nie jest zapowiedzią zupełnie nowego modelu. Z pomysłów wykorzystanych w koncepcie pełnymi garściami będzie czerpała nowa generacja Outlandera.

W swojej ogólnej koncepcji Mitsubishi GT-PHEV Concept jest odzwierciedleniem pojęcia "ground tourer” – samochodu stworzonego do pokonywania wielkich odległości – a w większym zbliżeniu można go opisać pojęciami takimi, jak funkcjonalne piękno, poszerzone możliwości, dynamiczna rzeźba i japoński kunszt rzemieślniczy. Szczególnie solidnie wyglądający i trudny do przeoczenia przód samochodu wykorzystuje koncepcję stylistyczną tak zwanej „dynamicznej tarczy”, której funkcjonalną rolą jest ochrona zarówno ludzi, jak i samochodu. - opisują stylistykę konceptu Japończycy.

Możemy się spodziewać, że w wersji produkcyjnej wygląd zewnętrzny zostanie trochę ucywilizowany. Choć mamy cichą nadzieję, że Japończycy nie przesadzą ze zmianami - naszym zdaniem, GT-PHEV wygląda naprawdę bardzo dobrze. 

Ciekawie prezentuje się również wnętrze. Pierwsze skrzypce gra tu duży ekran systemu multimedialnego umieszczony przed oczami kierowcy (zostanie pewnie przeniesiony bardziej na środek deski rozdzielczej). Towarzyszące mu dwa mniejsze ekrany wyświetlają obraz z boków pojazdu - koncept nie ma bowiem klasycznych lusterek, te zostały zastąpione kamerkami.

Mitsubishi GT-PHEVMitsubishi GT-PHEV fot. Mitsubishi

 

Naszym zdaniem Mitsubishi GT-PHEV prezentuje się naprawdę dobrze. A co Ty myślisz o tym koncepcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.