Matt LeBlanc główną postacią w Top Gear

Za kilka tygodni rusza kolejna seria Top Gear. Stacja BBC ogłosiła, że głównym prowadzącym 24. sezonu najpopularniejszego programu motoryzacyjnego na świecie będzie Matt LeBlanc, który szerszej publiczności był znany jako Joey z "Przyjaciół"

Odkąd stację BBC opuściła wielka trójka w postaci Clarksona, Hammonda i Maya, producenci mają problem ze spadającą oglądalnością Top Gear, a także konfliktami pomiędzy prowadzącymi. Kilka pożarów udało się ugasić, a tymczasem ruszyły przygotowania do 24. sezonu motoryzacyjnego show.

W końcu udało się ustalić ostateczny skład ekipy. Po zakończeniu ostatniego sezonu z Top Gear rozstał się główny prowadzący - Chir Evans. W jego miejsce wskakuje Matt LeBlanc, który będzie wspomagany przez Sabine Schmitz, Eddie Jordan, Chris Harris oraz Rory Reid. Nie zabraknie rónież legendarnego Stiga.

BBC ogłosiło, że Matt LeBlanc podpisał kontrakt na dwa lata, a brytyjskie źródła donoszą, że aktorowi udało się wynegocjować dużo wyższy kontakt. Dotychczas zarabiał na Top Gear pół miliona funtów, a w nowym sezonie otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2 mln funtów.

Zdjęcia do kolejnej serii ruszą już niebawem, a tymczasem Clarkson, Hammond i May przygotowują się do premiery nowego show o nazwie The Grand Tour. Program będzie emitowany w stacji Amazon Prime. Trójka eks-prezenterów Top Gear będzie odwiedzać różne zakątki świata, gdzie będą testować samochody w ekstremalnych warunkach. Pierwszy odcinek nowej serii powstał w RPA. Premiera już 18 listopada. Można podejrzewać, że nowy program bardzo szybko uzyska oglądalność podobną do "starego" Top Gear.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ SCENARZYSTY PROGRAMU: "Top Gear" od środka >> 

Czy Twoim zdaniem Matt Le Blanc uratuje "Top Gear"?
Więcej o: