Wideo | Skoda Kodiaq | V-ósemka pod maską...?

Skoda kojarzy nam się zwykle z dobrym stosunkiem jakości do ceny i walorami praktycznymi. W najnowszej reklamie Czesi przekonują, że ich nowy model, SUV Kodiaq aż tętni od emocji. Próbują nas nawet nabrać, że pod maską pracuje rasowa V-ósemka...

Oczywiście to rasowe brzmienie to lekkie naciągnięcie realiów przez Czechów. Kodiaq zadebiutuje z dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. W chwili premiery rolę topowego silnika będzie pełnił prawdopodobnie dwulitrowy TSI o mocy 180 KM. Jakiś czas po premierze do oferty dołączy mocniejsza wersja SUV-a. Jej sercem będzie dwulitrowy silnik TDI o mocy 240 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kodiaq w tej wersji silnikowej będzie w standardzie oferowany z dwusprzęgłową przekładnią DSG oraz napędem 4x4.

Jeździłem tym autem w zeszłym tygodniu i było fantastyczne. Z punktu widzenia inżyniera, jasne, że chcemy dać Kodiaqowi jeszcze więcej mocy i poprawić jego osiągi. Już nad tym pracujemy! Teraz musimy tylko czekać na biznesowe uzasadnienie takiego modelu. - powiedział Christian Struber, członek zarządu Skody.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.