Ford Fiesta ST | Pięcioro drzwi dla Europy

Do tej pory nowa Fiesta ST dostępna była w Europie w wersji 3d. Teraz na Stary Kontynent przyjedzie praktyczniejsza, pięciodrzwiowa odmiana małego hot-hatcha

Już niedługo do europejskich salonów Forda zajedzie Fiesta ST w pięciodrzwiowej odmianie. Praktyczniejszy hot-hatch będzie trochę droższy - polskich cen jeszcze nie znamy, ale np. na Wyspach Brytyjskich trzeba się liczyć z podwyżką w wysokości 600 funtów.

Reszta bez zmian. Pod maską dobrze znany benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 182 KM. Wyższa waga ma nie wpłynąć negatywnie na osiągi - Ford zapewnia, że w Fieście ST 5d pierwsza setka pojawi się na liczniku po 6,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 223 km/h. Nadwyżka kilogramów odbije się za to na spalaniu, które ma leciutko wzrosnąć.

To nie jedyna nowość w ofercie Fiesty. Całkiem niedawno do sprzedaży weszła topowa odmiana hot-hatcha o kryptonimie ST200. Zgodnie z nazwą z 1,6-litrowego silnika wyciśnięto w niej równe 200 KM. W Polsce ST200 zostało wycenione na 94 150 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.