Apple przejmie McLarena?

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się dość poważny mariaż pomiędzy światem motoryzacji i technologii. Apple nie ukrywa swoich ambicji związanych z rynkiem motoryzacyjnym, a w jego zdobyciu może pomóc wykupienie udziałów w legendarnym McLarenie

Amerykańskie źródła podają, że Apple jest zainteresowane przejęciem udziałów w McLaren Technology Group. Spółka jest znana przede wszystkim ze swoich działań związanych z prowadzeniem fabrycznego teamu wyścigowego w Formule 1. Nie wiadomo jeszcze, czy w grę wchodzi całkowite przejęcie. Możliwy scenariusz to wykupienie udziałów przez Apple w firmie, której wartość jest szacowana na 1,5 mld dolarów.

Media donoszą, że rozmowy pomiędzy producentami trwają od kilku miesięcy, ale obie strony dementują wszystkie plotki. Dla Apple byłaby to największa transakcja od czasów przejęcia firmy Beat Electronics w 2014 roku, znanej przede wszystkim z produkcji słuchawek.

Inżynierowie Apple od kilku lat pracują intensywnie nad projektem Titan. Prace trwają w laboratorium w Berlinie, a także w austriackiej Magnie. Dzięki mariażowi z McLarenem gigant z Cupertino miałby dostęp do zaawansowanej technologii prosto ze świata wyścigowego. Formuła 1 jest w końcu poligonem doświadczalnym dla producentów samochodów, gdzie w ekstremalnych warunkach są sprawdzane najnowsze rozwiązania, które lądują potem w normalnych samochodach.

Więcej o: