Volkswageny Golfy papieża Franciszka trafiły na aukcję

Podczas pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek jeździł Volkswagenami Golfami. Teraz trzy z czterech aut trafiły na aukcję charytatywną Caritas

Zgodnie z zapowiedziami sprzed pielgrzymki, Volkswageny Golfy Sportsvan, które służyły papieżowi Franciszkowi podczas pielgrzymki do Polski trafiły na aukcję charytatywną. Caritas przeznaczy pieniądze z aukcji na szczytne cele wybrane przez samego Franciszka. To zakup mobilnej kliniki dla potrzebujących z terenów objętych wojną, kupno wyposażenia dla "Campus Misericordiae" (dom pomocy dla starszych i niepełnosprawnych) oraz dofinansowanie domu żywności "Chleb Miłosierdzia".

Aukcje potrwają do 9 października. Papieskie Golfy zostaną wystawione w Warszawie (kościół św. Anny) oraz w Krakowie (Stary Rynek).

Volkswagen Golf Sportsvan na służbie papieża

Cztery granatowe Volkswageny Golfy Sportsvany dostały zaszczytne zadanie. To właśnie w jednym z minivanów głowa kościoła jeździła po Małopolsce i Śląsku. Papież odwiedził nie tylko Kraków i Brzegi, gdzie miały miejsce główne obchody Światowych Dni Młodzieży. W planie była także wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i klasztorze na Jasnej Górze.

Papież Franciszek - w swoim stylu - zażyczył sobie Golfa Sporstvana w podstawowej wersji wyposażenia Trendline. Jedynym dodatkiem są... dywaniki. Samochody można rozpoznać po okolicznościowych tablicach rejestracyjnych: K1/K2/K3/K4 POPE (czwórka nie trafi na licytację). Przebieg żadnego papamobile nie przekracza 1000 kilometrów. Caritas Archidiecezji Krakowskiej posiada odpowiednie certyfikaty zaświadczające o autentyczności aut.

Pod maską pracuje benzynowy silnik TSI o pojemności 1,2 litra i 110 KM mocy. W każdym z Golfów jednostka TSI została sparowana z dwusprzęgłowym automatem DSG.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.