Caterham Seven | Cała produkcja sprzedana w kilka dni

Podczas ostatniego festiwalu w Goodwood, Caterham zaprezentował model Seven Sprint. Wystarczył tydzień, żeby wszystkie egzemplarze specjalnej wersji znalazły nabywców

Caterham przygotował nie lada gratkę dla swoich najwierniejszych klientów lubiących styl retro. Jest to już siódma wariacja modelu, która duchem nawiązuje do lat 60. Producent przyznaje, że planowano wtedy taki model, ale całość nie doszła do skutku. Finalnie auto pojawiło się dopiero w 2016 roku podczas imprezy w Goodwood.

Wygląd zewnętrzny samochodu nawiązuje do początkowych lat produkcji. Zielony kolor nadwozia, kremowe felgi i chromowane kołpaki to cechy charakterystyczne tej wersji. Do tego zainstalowano w nim polerowane boczne wydechy. We wnętrzu sportowy klimat utrzymuje czerwona kolorystyka foteli i kokpitu. Specjalna wersja zostanie wyprodukowana tylko w 60 egzemplarzach, ale wszystkie znalazły już nabywców. Wystarczył zaledwie tydzień, czyli. siedem dni.

Wersja Seven Sprint ma pod maską silnik od Suzuki o pojemności 660 cm3. Jednostka generuje zaledwie 80 KM maksymalnej mocy, ale to wystarczy żeby osiągnąć setkę w 6,9 sekundy. Do tego lekka konstrukcja, tylny napęd i świetne zawieszenie zagwarantują wiele emocji z jazdy.

Dla firmy Caterham tak duże zainteresowanie musiało być szokiem. Firma sprzedaje rocznie około 500 egzemplarzy, a tymczasem w kilka dni udało się znaleźć nabywców na ponad 10 procent produkcji. Szczęśliwi klienci zapłacą za specjalną wersję 27 995 funtów, czyli ponad 130 tys. zł.

Więcej o: