Salon Paryż 2016 | Hyundai RN30 | Mocy, przybywaj!

Dywizja N ma być tym dla Hyundaia czym AMG dla Mercedesa albo M dla BMW. Już w Paryżu zobaczymy bezpośrednią zapowiedź rasowego hot-hatcha na bazie i30

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego w Paryżu Hyundai zaprezentuje RN30. O koncepcie wiemy na razie tylko tyle, że będzie zapowiedzią ostrzejszego Hyundaia i30, którego nowa generacja również zadebiutuje w stolicy Francji.

Koreańczycy na razie bardzo dobrze ukrywają przed nami szczegóły techniczne swojego hot-hatcha. Najprawdopodobniejszym scenariuszem wydaje się napęd na przód i około 250 KM mocy z dwulitrowego silnika turbo. Konkurent Golfa GTI, Megane RS, 308 GTi i Focusa ST z Korei miałby zadebiutować na rynku w okolicach 2018 roku. Silnik ma współpracować z ręczną skrzynią biegów.

Co ciekawe, Hyundai został przyłapany na testowaniu znacznie mocniejszej wersji i30. Pod maską prototypów pracowało ponad 300 KM, a moc przekazywana była na koła obydwu osi. Takie i30 N rzuciłoby wyzwanie Focusowi RS i Golfowi R. Wydaje się jednak, że aż tak mocna wersja zostanie wprowadzona do sprzedaży w odleglejszym terminie, już po premierze i okrzepnięciu na rynku 250-konnego hot-hatcha.

Za kilka dni dowiemy się, jaką drogę obierze dla kompaktu Hyundai N Performance.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.