Salon Paryż 2016 | Audi Q5 | Czas na nową generację

Już za kilka dni Audi w Paryżu zaprezentuje zupełnie nowe Audi Q5. Na razie SUV okryty jest tajemnicą. [AKTUALIZACJA 26.09] Niemcy pokazali kolejne zdjęcia reflektorów, a także przestronny bagażnik nowego SUV-a

Audi Q5 ma już swoje lata. Obecna generacja debiutowała jeszcze w 2008 roku. W połowie tego roku SUV obchodził ważny jubileusz. Z fabryki w Ingolstadt wyjechał egzemplarz o numerze 1 000 000. Biorąc pod uwagę dwie pozaeuropejskie fabryki, gdzie powstaje Q5 (Chiny oraz Indie) wyprodukowano już grubo ponad 1,6 miliona SUV-ów.

Audi Q5 to prawdziwa lokomotywa naszego sukcesu. Właśnie dlatego jestem naprawdę dumny, że ten produkowany w Ingolstadt SUV stał się tak wielkim „magnesem” na klientów. Milion egzemplarzy Audi Q5 to mistrzowskie osiągnięcie naszej załogi. Osiągnęliśmy to z wielkim zaangażowaniem i wspólnym wysiłkiem. - mówi Albert Mayer, dyrektor fabryki Audi w Ingolstadt.

Mimo wieku Audi Q5 pozostaje liderem klasy premium w swoim segmencie. Od przyszłego roku jego pozycja na rynku może się jeszcze umocnić - Audi szykuje się bowiem do wielkiej paryskiej premiery.

Zupełnie nowa generacja będzie zbudowana na platformie Volkswagen MLB Evo, którą wykorzystano m.in. w nowym Audi A4. SUV znacznie schudnie, a pod maską mają podobno pracować silniki, które znamy ze wspomnianego modelu A4. Q5 zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Do produkcji ma wejść jeszcze w tym roku, a w salonach sprzedaży pojawić się na początku 2017 r.. Gdzieś w 2018 r. zadebiutuje RS Q5 z 3-litrową V-szóstką pod maską. Moc? Około 450 KM.

Oprócz zdjęcia-teasera nowych tylnych LED-owych reflektorów Audi zaprezentowało także krótki filmik, w którym skupiło się na systemie multimedialnym. Na tapetę wzięto Apple CarPlay oraz Android Auto.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.