Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Koncern Volkswagena zdominował świat motoryzacji w tym tygodniu. Niemcy zapowiedzieli sporo nowości

Do Salonu Samochodowego w Paryżu pozostał już tylko tydzień. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych na świecie przyciąga uwagę wszystkich fanów czterech kółek. Wykorzystują to producenci z całego świata, chwaląc się tym, co przywiozą na swoje stoiska w stolicy Francji. W tym tygodniu największą liczbą informacji zalał nas koncern Volkswagena.

Niemcy zapowiedzieli produkcję nowego silnika, a właściwie układu hybrydowego dla Tiguana GTE. Wcześniej w fabryce w Kassel rozpocznie się produkcja silnika o oznaczeniu DL382e. To składowa hybrydy, która trafi pod karoserię Audi Q5 i Q7. Również Audi R8 doczeka się nowego napędu. Opracowany wewnątrz koncernu 2.9-litrowy silnik V6 trafił już pod maskę nowej Panamery. Niebawem dołączy do oferty supersportowca Audi. Kolejną nowością niemieckiego koncernu jest diesel, który trafił do Bentleya Bentaygi.

To jednak nie koniec wieści z niemieckiego podwórka. Branża huczy od plotek na temat Audi A5 w wersji kombi, na horyzoncie pojawił się nowy Volkswagen CC, do oferty niebawem dołączy Multivan PanAmerica, odświeżony Up! został w końcu wyceniony, Seat pochwalił się uterenowioną Ateką, a Audi zapowiedziało nową generację Q5, którą przywiezie do Paryża. Wisienką na informacyjnym torcie Volkswagena jest nagroda dla nowego Craftera, którego uznano za dostawczaka roku.

Gdy już przebrniecie przez informacje dotyczące niemieckiego koncernu, koniecznie przeczytajcie wrażenia z pierwszych jazd odświeżoną Mazdą 6, którą testował Filip, i przyjrzyjcie się dwóm uterenowionym kombiakom: Mercedesowi klasy E i Volvo V90. Pamiętajcie też o nowym odcinku "Dwóch zdań". W tym tygodniu Piotrek i Martin sprzeczali się o plan rozwoju Tesli.

Pamiętajcie też, że na facebookowym profilu moto.pl znajdziecie zdjęcia i materiały, których nie publikujemy nigdzie indziej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA