Prototypy | Mazda CX-5 | Nadchodzi druga generacja

Już w przyszłym roku Mazda wprowadzi na rynek drugą generację bardzo popularnego SUV-a CX-5. Samochód zmieni design na nowocześniejszy, a na pokładzie pojawią się najnowsze rozwiązania japońskiego producenta

Aktualna generacja modelu CX-5 jest dostępna na rynku od 2011 roku. Rok temu samochód przeszedł delikatny face-lifting, ale już w przyszłym roku możemy zobaczyć nową wersję w salonach.

Wygląd samochodu nadal będzie utrzymany w klimacie nazywanym Kodo Design. Możemy się spodziewać wyglądu przypominającego modelu CX-4, który miał premierę podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Podpowiedzią jest także wygląd modelu CX-9. Nowa generacja CX-5 będzie wyposażona w spłaszczony i szerszy grill. Przednie reflektory będą węższe oraz osadzone nieco niżej. Tylne światła również zostaną zmienione.

Pod maską będą montowane nowe silniki. Mazda zaprezentowała niedawno nową jednostkę o pojemności 2,5 litra przeznaczoną dla modelu CX-9. Według wstępnych informacji, jednostka nie trafi jednak do modelu CX-5. Raczej możemy się spodziewać odświeżonych silników dwulitrowych.

Klienci będą mogli nadal wybierać pomiędzy wersją napędzaną na przednią oś lub wszystkie koła. Z silnikami będzie można połączyć skrzynię ręczną lub automatyczną. Na liście wyposażenia pojawią się nowe rozwiązania takie jak system head-up display, wykrywanie samochodu w martwym polu czy kamera rozpoznająca znaki drogowe.

Mazda nie potwierdziła jeszcze daty premiery nowego CX-5, ale całkiem możliwe, że przedprodukcyjna wersja pojawi się podczas targów w Los Angeles w listopadzie. Najpóźniej nową wersję zobaczymy dopiero w przyszłym roku w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.