Volkswagen CC | Pierwsze wizualizacje

Od kilku tygodni w okolicach Wolfsburga pojawiają się zamaskowane egzemplarze nowego Volkswagen CC. Do premiery modelu pozostało jeszcze trochę czasu, a tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące model

Na chwilę obecną nie mamy pewności, czy nowy Volkswagen CC będzie wyglądał podobnie do wizualizacji przygotowanych przez RemcoM (Remco Meulendijk). Jednak detale wskazują, że jest to całkiem prawdopodobne. Rendery modelu CC dość mocno nawiązują do konceptu Sport coupe GTE zaprezentowanego rok temu podczas targów w Genewie. Artysta opierał się nie tylko na koncepcie i plotkach, ale także na jeżdżących, zamaskowanych prototypach nowego CC. Przedpremierowe wizualizacje RM Car Design bardzo często pokrywają się z finalnym projektem.

Nowa generacja Volkswagena CC będzie wyposażona w nowe światła LED nawiązujące kształtem do pozostałych modeli Volkswagena. Cechą charakterystyczną tego modelu jest opływowa linia nadwozia zbliżona do coupe, mimo że auto będzie wyposażone w dwie pary drzwi. Ostatnia aktualizacja wyglądu miała miejsce w 2011, a więc najwyższy czas na nową generację.

Niewykluczone, że w nowej wersji auto otrzyma pięciodrzwiowe nadwozie typu liftback, podobnie jak z siostrzanym Audi A5 Sportback czy konkurencyjnym BMW Serii 4 Gran Coupe. Nowy Volkswagen CC powstanie na płycie podłogowej MQB. Auto będzie współdzielić jednostki napędowe i rozwiązania prosto z Passata B8. Auto powinno zadebiutować już w przyszłym roku. Oprócz rynku europejskiego trafi również do USA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.