The Grand Tour | Znamy datę premiery

Amazon potwierdził w końcu datę premierowego odcinka The Grand Tour. Wielka trójka eks-prezenterów Top Gear powróci na ekrany z własnym, autorskim show już za niecałe dwa miesiące

Wszyscy fani Clarksona, Hammonda i Maya czekają z niecierpliwością na 18 listopada. To właśnie wtedy zadebiutuje pierwszy odcinek nowego show o nazwie The Grand Tour. Nowe odcinki będą emitowane w każdy piątek. Póki co detale dotyczące programu są owiane tajemnicą.

Na razie wiemy tylko tyle, że trójka Brytyjczyków będzie podróżować po świecie, zwiedzając najbardziej egzotyczne zakątki, oczywiście przy pomocy samochodów. Każdy epizod będzie kręcony w studio-namiocie. Po raz pierwszy rozbito go w RPA - w Johannesburgu.

Amazon przygotował z tej okazji konkurs, który pozwolił największym fanom przybyć na miejsce i uczestniczyć w nagraniu. Na kilka tygodni przed premierą producent opublikował w sieci pierwszy zwiastun zapowiadający pierwszy odcinek telewizyjnego show.

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć najmocniejszych i najdroższych samochodów na świecie. Clarkson, Hammond i May sprawdzą takie auta jak Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spyder czy McLaren P1. Materiał kręcono pod koniec ubiegłego roku na torze Portimao.

Andy Willman, producent programu, poinformował, że każdy odcinek ma trwać 70 minut i będzie emitowany w rozdzielczości 4K. Przed nami pierwszy sezon. Jeżeli produkcja spełni oczekiwania, to umowa zostanie przedłużona i powstaną kolejne serie. Na razie podpisano kontrakt na 3 lata i 36 odcinków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.