Bentley Bentayga Diesel | Silnik z Audi SQ7, ale cena...

Bentley dumnie nazywa Bentaygę "najszybszym i najdroższym SUV-em na rynku". Wersja Diesel również zamierza sięgnąć po obydwa te tytuły w swojej klasie

Bentley właśnie wprowadza do sprzedaży Bentleya Bentaygę Diesel. Sercem luksusowego SUV-a jest pożyczona z Audi SQ7 potężna, wysokoprężna V-ósemka. Podobnie jak w koncernowym krewniaku z 4-litrowego silnika TDI wyciśnięto 429 KM mocy (dostępna przy 3750 obr./min.) i oszałamiające 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest dostępny już przy 1000 obr./min.

Brytyjczycy nazywają nową wersję Bentaygi "najszybszym SUV-em z silnikiem Diesla na świecie". Wskazówka prędkościomierza mija pierwszą setkę po 4,8 sekundy, dokładnie w tym samym czasie, co w Audi SQ7. Jednak marka z Ingolstadt nałożyła swojemu SUV-owi elektroniczny kaganiec, który aktywuje się przy 250 km/h. Bentley może pojechać szybciej - blokada została ustawiona na 270 km/h. Osiągi Bentaygi robią tym większe wrażenie, kiedy weźmiemy pod uwagę wagę. Masywny SUV waży aż 2390 kg.

Na razie poznaliśmy ceny na brytyjskim rynku. Jest drogo... Bardzo drogo. Bentley życzy sobie za Bentaygę Diesel co najmniej 135 800 funtów, czyli około 680 tysięcy złotych. Dla porównania, Audi SQ7 jest prawie dwukrotnie tańsze - na Wyspach kosztuje "tylko" 70 790 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Test | Czy Romek ma rację?

Bentley BentaygaBentley Bentayga fot. Michał Dek | Nasz test najdroższego SUV-a świata

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.