Volkswagen | Nowe silniki elektryczne

Mija już rok od zamieszania związanego z Dieselgate, a tymczasem koncern Volkswagen bardzo mocno stawia na silniki elektryczne. Nimiecki producent pracuje nad nową serią przeznaczoną dla napędu hybrydowego

Zagraniczni dziennikarze, którzy mieli okazję zwiedzić w ostatnich dniach fabrykę niemieckiej marki w Kassel poznali trochę szczegółów dotyczących jednostek elektrycznych.

Aktualnie na linii produkcyjnej fabryki jest montowany silnik EAQ 210. Motor o maksymalnej mocy 80 KM i 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego jest używany w modelu e-Up! Wariant EAQ 270 dysponuje mocą 114 KM oraz 270 Nm. Konstrukcja jest wykorzystywana w modelu e-Golf. Oprócz tego niemiecka fabryka montuje silniki DQ400e o mocy 107 KM i maksymalnym momencie 400 Nm, które są wykorzystywane w Golfie GTE, Passacie GTE oraz Audi A3 E-Tron.

W najbliższym czasie fabryka rozpocznie produkcję jednostki DL382e, która trafi pod maskę Audi Q5 i Q7 w wersji PHEV z napędem hybrydowym typu plug-in. Nowa konstrukcja dysponuje mocą 126 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Koncern Volkswagen pracuje również nad napędem dla nowego hybrydowego Tiguana GTE, który będzie zasilany nową konstrukcją Q5NF. Jednostka elektryczna zapewni napęd na cztery koła w tym modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.