Volkswagen Multivan PanAmericana | Ahoj, przygodo!

Podczas międzynarodowych targów samochodów użytkowych w Hanowerze został zaprezentowany Volkswagen Multivan PanAmericana

Volkswagen Multivan PanAmericana to kolejne wcielenie nagrodzonego tytułem Van of the Year 2016 Volkswagena Transportera. Tym razem Niemcy przygotowali auto dla "miłośników przygody".

PanAmerica wpisuje się więc w modę na terenowe samochody. Multivan został wyposażony w metalową osłonę podwozia, wzmocniono także progi, a zderzaki pociągnięto - obowiązkowym w takich autach - czarnym plastikiem. Volkswagen został także podwyższony - o okrągłe 20 mm. Za stylowy wygląd dbają jeszcze przyciemnione szyby i reflektory oraz konturowa mapa obydwu Ameryk na bocznych drzwiach.

We wnętrzu o offroadowym charakterze przypominają tylko gumowe dywaniki z przodu i metalowa podłoga w tylnej części auta. PanAmericana to jedna z lepiej wyposażonych odmian Multivana. Standardem będzie dwukolorowa tapicerka z alcantary, ale na liście opcji znajdzie się skóra. Za to bez dodatkowej opłaty dostaniemy m.in. wielofunkcyjną, skórzaną kierownicę, duży ekran dotykowy z najnowszą wersją systemu multimedialnego, armię systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy, aluminiowe nakładki na pedały czy klimatyzację Climatronic HVAC.

Klienci będą mieli do wyboru aż 7 jednostek napędowy: 5 silników wysokoprężnych i 2 benzynowe. Volkswagen promuje przede wszystkim wersje z napędem na cztery koła 4Motion. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić tańszego Multivana PanAmericana z napędem na przód.

Volkswagen Multivan PanAmericanaVolkswagen Multivan PanAmericana fot. Volkswagen

Multivan PanAmericana oficjalnie zadebiutował w Hanowerze podczas IAA Commercial Vehicles. Do sprzedaży powinien wejść jeszcze w tym roku. Na razie poznaliśmy ceny za naszą zachodnią granicą. W Niemczech "uterenowiony" Multivan został wyceniony na 47 552 euro (ok. 204 tys zł) z napędem na przód oraz 54 983 euro (ok. 236 tys zł) za wersję 4Motion.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.