Nowe BMW serii 5 | Tylko krok do autonomicznej jazdy

Już niedługo BMW zaprezentuje nową generację serii 5 (G30). W najnowszym filmie promocyjnym Bawarczycy chwalą się kilkoma nowoczesnymi systemami

Wciąż nie wiemy kiedy nowe BMW serii 5 zostanie zaprezentowane. Całkiem prawdopodobne, że zobaczymy je już na przełomie września i października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Coraz częściej pojawiają się jednak informacje, że BMW zdecyduje się na trochę późniejszy termin - styczeń i Detroit 2017 r..

Krok od autonomicznej jazdy

BMW serii 5 zapożyczy kilka rozwiązań z flagowego modelu marki, serii 7. Będą to m.in. asystent utrzymania pasa ruchu (Steering and Lane Control Assistant), inteligentny tempomat oraz funkcja stop&go. Pozwoli to na półautonomiczną jazdę bez konieczności trzymania rąk na kierownicy. Oczywiście nie mamy jeszcze do czynienia z pełnoprawnym autopilotem, ale BMW wyraźnie odciąży kierowcę podczas męczącej jazdy w korku albo dłuższej trasy autostradą. W BMW serii 7 systemy te działają do 210 km/h.

Z innych nowości, BMW chwali się systemem wykrywającym zagrożenie na skrzyżowaniu (Crossroads Warning). Przewiduje on potencjalną kolizję i ostrzega o niej kierowcę. W razie braku reakcji może samodzielnie aktywować procedurę awaryjnego hamowania. Jak możemy się dowiedzieć z zapowiedzi, "to tylko wierzchołek góry lodowej", a BMW serii 5 będzie miało do zaoferowania jeszcze "mnóstwo" sprytnych rozwiązań.

Poniżej wspomniany film, który pojawił się na oficjalnym profilu marki na Facebooku. Dzisiaj przyglądamy się nowoczesnym technologiom, w jakie będzie wyposażona piątka. O silnikach i pierwszych informacjach technicznych  pisaliśmy TUTAJ .

Niestety, wciąż nie ujawniono ani jednego zdjęcia nowego BMW serii 5. Dlatego w galerii zamieszczamy fotki szpiegowskie oraz zdjęcia z fabryki. Piątka jest na nich ubrana w charakterystyczny kamuflaż.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.