Ranking sprzedaży | Mercedes wygrywa wyścig

Wielka, motoryzacyjna trójka znad Renu zanotowała wzrost sprzedaży w tym roku, ale to Mercedes wyszedł w sierpniu na prowadzenie

Marka ze Stuttgartu prowadzi w tegorocznym zestawieniu sprzedaży pośród niemieckich producentów z segmentu premium. Przez osiem miesięcy tego roku sprzedano 1,32 mln egzemplarzy z gwiazdą na masce. Jest to wzrost aż o 12 procent w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. W samym sierpniu marka sprzedała globalnie 156 246 egzemplarzy, co również oznacza lepszą sprzedaż o 12 procent. Duża w tym zasługa crossoverów, które zanotowały wynik lepszy o 40 procent. W sierpniu dostarczono na rynek 56 286 egzemplarzy.

Tuż za Mercedesem w rankingu ustawiło się BMW. Od początku roku producent z Monachium sprzedał 1,28 mln egzemplarzy. To wynik lepszy o 5,5 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. O tyle samo wzrosła sprzedaż w sierpniu. BMW sprzedało wtedy 142 554 egzemplarze.

Na trzecim miejscu zameldowało się Audi, które poprawiło zeszłoroczny wynik o 4,9 procent sprzedając w sumie 1,23 mln samochodów. W samym sierpniu marka z Ingolstadt wpadła najsłabiej z całej trójki, sprzedając 132 350 samochodów, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2,9 procent.

Następne miesiące będą stały pod znakiem dalszej rywalizacji, ponieważ na salonie w Paryżu wszystkie marki zaprezentują kilka mocnych propozycji. Mercedes przygotował ekstremalnego roadstera o nazwie AMG GT C. Audi przywiezie do Francji nowe A5 Sportback, a BMW prawdopodobnie nową generację Serii 5.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.