Alfa Romeo | Sześć nowych modeli do 2020

Kilka dni temu włoska marka przedstawiła inwestorom swoje plany na najbliższe lata. Jak to zwykle bywa, niektóre dokumenty wyciekły. Dzięki temu dowiemy się, jakie niespodzianki szykuje Alfa Romeo dla swoich fanów

Alfa Romeo Giulia powoli trafia do salonów, a tymczasem już za dwa tygodnie w Paryżu zobaczymy nowego SUV-a, czyli model Stelvio. To nie wszystkie nowości, jakie zaplanowała włoska marka na najbliższe lata. Według najnowszych planów, do gamy modelowej dołączy jeszcze duży sedan, dwa SUV-y (większy i mniejszy od Stelvio), hatchback (konkurent dla Golfa) oraz dwa modele specjalne, zbudowane na bazie sportowego modelu 4C. W sumie będzie to sześć modeli zaplanowanych do 2020 roku.

Takie plany przedstawiono na spotkaniu z inwestorami w siedzibie właściciela marki, czyli koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Wcześniejsza koncepcja zakładała, że w latach 2015-2018 na rynku pojawią się dwa auta kompaktowe, dwa średniej klasy, jedna limuzyna, dwa SUV-y oraz dwa modele specjalne. Jak widać, plany zostały delikatnie skorygowane.

Dobra wiadomość jest taka, że większość nowych modeli powstanie na płycie podłogowej modelu Giulia. To oznacza, że będą napędzane na tył. Alfa Romeo od kilku lat pracuje mocno nad powrotem do sportowego DNA. Przy okazji najnowszy model Giulia pokazuje aspiracje włoskiej marki do segmentu premium, żeby konkurować z takimi markami jak Mercedes, BMW czy Jaguar.

Na początek Alfa Romeo skupi się na rynkach skupionych w EMEA oraz NAFTA. Niewykluczone, że następnym krokiem będzie Brazylia, Rosja, India i Chiny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.