Salon Paryż 2016 | Dacia Logan i Sandero | Lekkie odświeżenie

Na kilkanaście dni przed salonem w Paryżu Dacia prezentuje odświeżone modele. Facelifting objął modele Sandero, Sandero Stepway, Logan oraz Logan MCV. Zobaczmy, co się zmieniło

Dacia konsekwentnie odmładza swoją gamę modelową. Przed salonem w Paryżu cztery modele otrzymały dość sporo zmian. Na dobry początek zmieniono w każdym z nich przedni pas. Pojawiły się nowe zderzaki, osłony chłodnicy oraz reflektory przeciwmgłowe. Nowe lampy do jazdy dziennej wykonano w technologii LED. Znalazły się w nich 4 prostokątne bloki, które utworzyły charakterystyczny dla Dacii układ świateł. Zmiany pojawiły się też z tyłu, gdzie zamontowano nowe lampy. Wszystkie modele będą dostępne z nowymi wzorami felg.

Dużo zmian pojawi się również we wnętrzu wspomnianych wyżej modeli. Poprawi się jakość materiałów, wyposażenie oraz oferta tapicerek. Inżynierowie popracowali też nad ergonomią, co powinno zaowocować zwiększeniem liczby schowków. Pod maską pojawią się nowe jednostki napędowe, ale producent w tej kwestii nie odkrywa jeszcze kart. Na pewno będzie dostępny nowy silnik 1.2 TCe o mocy 125 KM, który zdążył już zadebiutować w Dusterze.

Więcej dowiemy się dopiero na salonie motoryzacyjnym w Paryżu, który będzie otwarty dla publiczności od 1 do 16 października.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.