Land Rover Defender | Pierwsze wizualizacje

Po 68 latach produkcji i przeszło dwóch milionach wyprodukowanych egzemplarzy, Land Rover podjął decyzję o zakończeniu produkcji Defendera, obiecując jednocześnie następcę. Oto pierwsze rendery nowego modelu

Na początku stycznia z taśmy zjechał ostatni egzemplarz legendarnego Land Rovera Defendera. Nieśmiertelna terenówka o pudełkowatym kształcie musiała odejść na emeryturę po prawie siedmiu dekadach ze względu na coraz ostrzejsze przepisy związane z emisją spalin. Brytyjski producent zapowiedział, że w ciągu kilku lat pojawi się następca tego modelu.

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje nowego modelu, które powstały na podstawie przecieków. Projektanci z portalu OmniAuto przygotowali projekt, który w dużej mierze bazuje na koncepcie DC100 Sport.

Przednia część nadwozia, a szczególnie grill i lampy nawiązują do aktualnie sprzedawanych modeli, ale reszta to już zupełnie nowa wizja. Kształty nadwozia przypominają delikatnie legendę, ale zostały odpowiednio wygładzone. Mimo tego samochód prezentuje się muskularnie.

Land Rover zamierza wprowadzić na rynek kilka wersji nadwozia dla nowego Defendera. Będzie dostępny w wariancie dwudrzwiowym, czterodrzwiowym, pickup oraz z powiększonym rozstawem osi. Niewykluczone, że pojawi się również wersja luksusowa.

Pod maskę trafią wszystkie najnowsze zdobycze technologiczne koncernu JLR, które znajdziemy w innych modelach. Mowa o silnikach wysokoprężnych Ingenium oraz automatycznych przekładniach.

Według najnowszych doniesień następca Defendera zadebiutuje już za dwa lata. Zanim to nastąpi, Land Rover wprowadzi na rynek nowe Discovery na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.