Aston Martin DB11 | Nadchodzi wersja Volante

Zainteresowanie następcą DB9 jest tak duże, że producent przyspiesza prace nad wersją Volante. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia, które potwierdzają plotki, ale jest jeszcze trochę pracy do wykonania

Przez pierwszy tydzień od uruchomienia sprzedaży modelu DB11, Aston Martin zebrał aż 1400 zamówień. Podczas gdy fabryka pracuje pełną parą, inżynierowie wraz ze stylistami dopieszczają wygląd wersji ze ściąganym dachem – Volante.

W sieci pojawiły się już pierwsze oficjalne zdjęcia dostarczone przez producenta. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej to zauważymy, że niektóre elementy karoserii nie są jeszcze w finałowym stadium.

Dlatego na wersję produkcyjną będziemy musieli poczekać do wiosny 2018 roku. W tym czasie Brytyjczycy dopracują wszystkie linie i krzywizny nadwozia. Możemy się spodziewać, że wersja DB11 Volante nie straci ani trochę ze swojego uroku.

Poza miękkim dachem i mechanizmem składania ukrytym pod tylną klapą, nie powinniśmy się spodziewać kolejnych zmian. Pod maską zagra dobrze znany silnik V12 o pojemności 5,2 litra wspomagany przez podwójne turbodoładowanie. Maksymalna moc 600 i szczytowy moment obrotowy 700 Nm zapewnią dużo emocji i sporo wiatru we włosach. Składany dach może delikatnie spowolnić start od 0 do 100 km/h. Wersja z twardym dachem przyspiesza w 3,9 sekundy.

Prawdopodobnie wersja Volante będzie dostępna z drugim silnikiem do wyboru. Będzie to jednostka przeszczepiona z Mercedesa AMG GT R. Silnik V8 4,0 biturbo rozwija moc 577 KM i 699 Nm, ale można się spodziewać, że inżynierowie Astona Martina lekko obniżą moc, żeby nie konkurował z klasycznym motorem V12.

Więcej o: