Salon Paryż 2016 | Elektryk Volkswagena | Nowy Garbus

W Paryżu Volkswagen zaprezentuje "koncept jedyny w swoim rodzaju", "samochód, który będzie "tak przełomowy jak VW Beetle". O co chodzi? Oczywiście o elektryka

Volkswagen właśnie opublikował trzy pierwsze zdjęcia-teasery konceptu. O samym aucie nie wiemy jeszcze zbyt wiele. W informacji pojawiło się tylko parę ogólnikowych haseł. Oprócz tych ze wstępu dowiedzieliśmy się też, że rozmiarami zewnętrznymi koncept będzie podobny do kompaktowego Golfa, ale we wnętrzu zaoferuje tyle miejsca co o klasę większy Passat. Całkiem prawdopodobne więc, że będziemy mieli do czynienia z jakąś formą praktycznego minivana. Może Volkswagen rozwinie kilka pomysłów z Budd-e?

Volkswagen Budd-eVolkswagen Budd-e fot. VW | Tak prezentował się Volkswagen Budd-e

Z danych technicznych wiemy tylko, że koncept będzie zbudowany na nowej platformie koncernu NEDC, stworzonej specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Szacowany zasięg na jednym ładowaniu waha się między 400 a 600 km. Wiemy też, że koncern pracuje nad technologią szybkiego ładowania - mowa nawet o 100% w 15 minut.

Co dokładnie kryje się pod tym tajemniczym projektem dowiemy się już za dwa tygodnie - koncept zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Produkcyjnej wersji możemy się spodziewać w okolicach 2018/2019 r.

To dopiero początek elektrycznej ofensywy Volkswagena. Niemcy planują wprowadzić do sprzedaży aż 30 napędzanych prądem modeli do 2025 roku. Elektryfikacja obejmie wszystkie segmenty - od aut najmniejszych po dostawczaki. Już w 2030 elektryki mają stanowić 33% sprzedaży całego koncernu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.