Kolejny krok Skody w stronę bezpieczeństwa

Autodrom Skody został oficjalnie otwarty. Na torze można uczyć się bezpiecznej jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów

Skoda współtworzy specjalne projekty autorskie od 2004 roku, kiedy to powstała Skoda Auto Szkoła specjalizująca się w doskonaleniu kierowców w zakresie bezpiecznej, ekonomicznej czy defensywnej jazdy. Kolejnym projektem na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, będące multimedialnym laboratorium uświadamiającym niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dopełnieniem tych działań jest Akoda Autodrom Poznań, czyli tor służący praktycznemu doskonaleniu umiejętności jazdy w symulowanych sytuacjach awaryjnych, który został oficjalne otwarty. Obiekt składa się z czterech specjalnie zaprojektowanych modułów, które pozwalają poznać siły działające na samochód i przekonać się, jaki wpływ na jego zachowanie ma kierujący. Moduły zostały wyposażone w nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. Kierowcy mogą zmierzyć się też z „szarpakiem” - urządzeniem, które wprowadzi auto w niekontrolowany poślizg.

Tuż za „szarpakiem” znajduje się 100-metrowa płyta poślizgowa z trzema rzędami automatycznie sterowanych kurtyn wodnych, symulujących pojawiające się na drodze przeszkody. Dodatkowo jest też okrąg, na którym można wypróbować działanie elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

- Skoda Autodrom Poznań ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców flotowych oraz indywidualnych w ramach szkoleń doskonalących technikę jazdy, prowadzonych przez Skoda Auto Szkołę. Niezależnie od tego, Skoda Autodrom Poznań prowadzić będzie również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, służb mundurowych oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ. Ponadto będzie on kontynuował nawiązaną przez Skoda Auto Szkołę współpracę z placówkami naukowymi oraz instytucjami, a także służbami mundurowymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Tor znajduje się przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu.

Więcej o: