McLaren 650S | Następca w drodze

Ekipa z Woking pracuje nad następcą modelu 650S. Auto zadebiutuje wiosną przyszłego roku w Genewie. Poznaliśmy jednak kilka szczegółów dotyczących brytyjskiego supersamochodu

Nowy projekt ukrywa się pod nazwą P14. Supersamochód został przyłapany w pełnym zamaskowaniu podczas testów w Hiszpanii. Co ciekawe, auto nie było mocno oklejone, dlatego można było zobaczyć bez większych przeszkód wygląd nadwozia.

Niewykluczone, że McLaren postanowił zmylić wszystkich, a prawdziwe oblicze zostanie ujawnione dopiero za kilka miesięcy. W przyłapanym modelu zainstalowano zmienione lampy w stosunku do wersji 650S. Z tyłu pojawiły się montowane centralnie końcówki wydechu. Brakuje zdjęć wnętrza, ale tam pojawi się mała rewolucja. McLaren zamierza zaprojektować kabinę skupioną w całości na kierowcy z nowym, skupionym wokół kierowcy systemie kontroli pojazdu.

Pod maską nowego samochodu można się spodziewać jednostki V8 stosowanej w innych modelach tej marki. Jest to silnik V8 o pojemności 3,8 litra. W wersji 650S rozwijał 650 KM maksymalnej mocy oraz 678 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przypadku modelu „P14” możemy się spodziewać delikatnego przyrostu mocy. Pierwsze doniesienia mówiły o mocy w okolicach 700 KM, ale przedstawiciel marki zdementował te pogłoski. Można liczyć, że następca 650S będzie oferował sprint od 0 do 100 km/h w trzy sekundy, a prędkość maksymalna wniesie co najmniej 333 km/h.

Płyta podłogowa MonoCell, na której powstaje nowy model, również otrzymała kilka modyfikacji, które pozwolą ulepszyć właściwości jezdne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.