Salon Paryż 2016 | Lexus UX | Nowy, mały SUV

Podczas nadchodzącego salonu motoryzacyjnego w Paryżu zadebiutuje koncepcyjny Lexus UX Concept. Auto zaprojektowało europejskie centrum projektowe należące do japońskiego producenta

 Lexus jest na razie dość oszczędny w ujawnianiu nowych informacji na temat tego modelu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to mały SUV pozycjonowany poniżej modelu NX. Wbrew pierwszemu wrażeniu, nie jest to samochód dwudrzwiowy. Druga para drzwi została sprytnie zamaskowana przez stylistów i gubi się w mocno zarysowanych nadkolach. Klamka jest ukryta w słupku tylnym. Podobny
zabieg zastosowała lata temu marka Alfa Romeo.

Koncept UX będzie wyposażony w nowoczesne technologie, które mają być połączeniem japońskiego rzemiosła oraz technologii high-tech. Auto będzie wyposażone w napęd hybrydowy. Jak to w przypadku japońskiej marki – nie zabraknie najnowszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.

Lexus LC 500 | Już 10 sprzedanych w Polsce

Niektóre źródła podają, że nowy model będzie następcą najmniejszego Lexusa w gamie, czyli model CT. Hatchback nie sprzedaje się najlepiej, a rosnący popyt na crossovery mógłby skutecznie ożywić sprzedaż i uzupełnić gamę modelową, która obecnie składa się z dużego modelu RX oraz wspomnianego wcześniej NX.
Więcej informacji na temat koncepcyjnego modelu poznamy dopiero pod koniec miesiąca w Paryżu.

Na salonie we Francji zobaczymy również odświeżony model IS oraz NX w wersji Sport Edition. Wisienką na torcie będzie sportowe coupe LC.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus | Drugie oblicze marki

Lexus LFALexus LFA Lexus LFA

Więcej o: