Salon Paryż 2016 | SsangYong LIV-2 | Czas na dużego SUV-a

SsangYong przygotowuje się do kolejnej ważnej premiery. Tym razem Koreańczycy zamierzają wkroczyć do segmentu dużych SUV-ów premium

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (rozpoczyna się na przełomie września i października) SsangYong zaprezentuje nowy pojazd studyjny. To LIV-2 Concept, bezpośrednia zapowiedź dużego SUV-a. Jego produkcyjna wersja ma być gotowa już w przyszłym roku. SsangYong jeszcze nie potwierdził, czy z konceptu wyrośnie kolejna generacja Rextona czy zupełnie nowy SUV.

Tuż przed premierą Koreańczycy ujawnili pierwsze zdjęcia (tak naprawdę, to komputerowe rendery) auta. Możemy na nich zobaczyć przód oraz tył SUV-a oraz rzucić okiem na linię boczną. Najciekawsze elementy konceptu to nowy grill, LED-owe światła i wyraźnie zaznaczone linie i przetłoczenia. SsangYong opublikował również szkic wnętrza LIV-2 - na pokładzie zmieszczą się cztery osoby (2+2), a projekt jest bardzo minimalistyczny i utrzymany w białej kolorystyce. Możemy się spodziewać bogatego wyposażenia, bo SsangYong podczas opisu konceptu używa słowa "premium".

Oczywiście nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów technicznych konceptu.Pod maską prawdopodobnie będzie pracował jeden z dwóch silników - do wyboru benzynowy 2.0 GDi albo 2,2-litrowy turbodiesel. Silniki będą parowane z 7-biegowym automatem Mercedesa. Po jakimś czasie po premierze produkcyjnej wersji do oferty dołączy nowa, 8-biegowa automatyczna skrzynia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.