Nissan Rogue | Nowy wygląd i hybryda

Nissan Rogue, północnoamerykański krewniak modelu X-Trail, doczekał się właśnie faceliftingu. Największe nowości to nowocześniejszy wygląd i napęd hybrydowy

Nissan Rogue doczekał się w Stanach Zjednoczonych faceliftingu. Od razu zauważamy nowy grill marki z charakterystyczną, chromowaną literą V. Rouge stał się też masywniejszy i upodobnił się do większego modelu Murano.

We wnętrzu SUV Nissana również doczekał się kilku zmian. To przede wszystkim nowa kierownica i lekko przeprojektowana deska rozdzielcza. W wyższych wersjach wyposażenia pojawi się także nowa skórzana tapicerka. Japończycy zaktualizowali również pakiet systemów bezpieczeństwa. Kierowcę będą wspomagać m.in. inteligentny tempomat, system awaryjnego hamowania, system monitorowania martwego pola czy system wykrywania pieszych.

Nissan RogueNissan Rogue fot. Nissan

Pod maską odświeżonego Rogue w dalszym ciągu będzie pracował benzynowy silnik 2.5 R4 o mocy 170 KM i 237 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor nie przeszedł żadnych zmian. Największą nowością, jaką przynosi facelifting jest wersja hybrydowa o łącznej mocy 176 KM. Hybryda dostępna będzie z napędem na koła przedniej osi oraz 4x4. Na pokładzie współpracują ze sobą dwa silniki: benzynowy 2.0 R4 oraz elektryk 30 kW.

Nissan Rogue do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wejdzie jeszcze w tym roku. Japończycy wierzą, że stanie się najlepiej sprzedającym modelem w ich ofercie. Na razie Rogue musi zadowolić się drugim miejscem - Amerykanie chętniej sięgają po Altimę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.