Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Święto miłośników motoryzacji zbliża się wielkimi krokami. Salon Samochodowy w Paryżu wyraźnie przypominał o sobie w tym tygodniu

To był ekscytujący tydzień dla wszystkich fanów czterech kółek. Premier nie brakowało. Peugeot pokazał zupełnie nowe 5008, które nie jest już minivanem tylko 7-osobowym SUV-em. Auto prezentuje się znakomicie. Zupełnie nowe jest też zaprezentowane przez Hyundaia i30. Nowy konkurent Volkswagena Golfa jest bardzo stonowany. Widać, że Koreańczycy celują w gusta konserwatywnych Europejczyków. Wyposażenie w najnowsze technologie ma pomóc Hyundaiowi w walce z Oplem, Volkswagenem i Toyotą. Kolejną ważną premierą było auto, na które przyszło nam czekać aż 7 lat - właśnie tyle czasu minęło od premiery pierwszego Audi A5 Sportback. Wraz z debiutem drugiej generacji pokazano odmianę S.

Do polskich salonów trafiło kilka ważnych nowości. Toyota wyceniła nowego crossovera C-HR, Porsche rozpoczęło przyjmowanie zamówień na hybrydową Panamerę, a Hyundai na Ioniqa. Koreański konkurent Toyoty Prius na razie będzie dostępny w wersji hybrydowej. Na plug-ina i "elektryka" przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ceny swojej nowości podało też Infiniti, w którego salonach można już zamawiać piękne Q60.

Dla redakcji moto.pl był to tydzień ważny nie tylko ze względu na ważne premiery, ale również debiut nowego formatu "Dwa zdania", w którym prowokujemy Was, drodzy Czytelnicy, do dyskusji o ważnych wydarzeniach z motobranży. Koniecznie zapoznajcie się też z tekstem Darka, który jeździł Fordem Edgem i naszymi nowymi poradnikami. Janek przejrzał dla Was rynek pod kątem tanich używek, rozebrał na części pierwsze silnik Diesla, wspominając o jego najbardziej kłopotliwych podzespołach, a także wyliczył, ile możecie zaoszczędzić na regeneracji części.

Więcej o:
Copyright © Agora SA