Salon Los Angeles 2016 | Alfa Romeo Stelvio | Włoski SUV coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku poznamy pierwszego SUV-a od Alfa Romeo. Model Stelvio pojawi się oficjalnie już w listopadzie podczas imprezy w Los Angeles

Alfa Romeo rozbudowuje swoją gamę modelową. Po następcy 159, czyli modelu Giulia przyszedł czas na pierwszego SUV-a, który powstaje na tej samej płycie podłogowej po lekkich modyfikacjach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wersja produkcyjna pojawi się w listopadzie w Los Angeles.

Stelvio będzie dostępne w dwóch wersjach napędowych. Podstawowy model będzie miał napęd przekazywany na tył, natomiast w mocniejszych wersjach możemy liczyć na napęd 4x4. Pod maską Stelvio pojawią się jednostki znane z Giulii. To oznacza, że auto będzie oferowane z silnikiem diesla o pojemności 2,2 litra, a także doładowanym benzyniakiem 2,0 oraz ostrzejszą jednostką V6 2,9. Ta ostatnia będzie oferować maksymalną moc ponad 500 KM.

Na temat wyglądu Alfy Stelvio wiemy najmniej. Zamaskowane egzemplarze od jakiegoś czasu pojawiają się na drogach, ale producent nie zdradza niczego poza bryłą nadwozia typową dla SUV-a. Można się spodziewać, że auto będzie mocno zbliżone do pozostałych modeli w gamie.

Nowy SUV nie jest ostatnim modelem, jaki zaprezentuje Alfa Romeo w najbliższym czasie. Ambicje włoskiego producenta są spore. Marka chce w najbliższym czasie odbudować pozycje na rynku i zameldować się w segmencie premium. Ma w tym pomóc sześć nowych modeli zaplanowanych na następne lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.