Bentley Flying Spur W12 S | Luksusowo i komfortowo

Brytyjski producent z siedzibą w Crewe pokazuje, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w przypadku modelu Flying Spur. Oto najmocniejsza wersja z silnikiem W12

Flying Spur W12 S to najmocniejszy czterodrzwiowy sedan, który kiedykolwiek opuścił mury fabryki w brytyjskim Crewe.

Pod maską tej luksusowej maszyny pracuje silnik W12 o pojemności sześciu litrów. Podwójnie doładowana jednostka oferuje 635 KM mocy i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Inżynierowie poprawili osiągi o 10 KM i 20 Nm. Niby niewiele, ale wpłynęło to na osiągi.

Prędkość maksymalna to 325 km/h, a sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,5 sekundy. To świetny wynik, zważywszy na masę samochodu wynoszącą 2475 kg.

Bentley Flying Spur W12 SBentley Flying Spur W12 S Fot. Bentley

Napęd jest przekazywany na wszystkie koła w proporcji 40:60 (przód:tył). Inżynierowie zmienili nastawy zawieszenia oraz skalibrowali pracę systemów kontrolujących stabilizację trakcji. W opcji można zamówić karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe.

Klienci, którzy zdecydują się na najmocniejszą wersję, będą mogli wybierać spośród nowych opcji takich jak przyciemnione lampy, tylny dyfuzor czy dodatki z włókna węglowego. Standardowo auto jest wyposażone w 21-calowe felgi.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze przed końcem tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.