Tuning | Pierwszy pakiet dla Tesli Models S P100D

Premiera Tesli Model S P100D udowadnia, że auta elektrycznie nie są nudne, a osiągami mogą dorównać supersamochodom. Jest już pierwsza reakcja firm tuningowych

Firma RevoZport przygotowała pierwszy pakiet tuningowy dla Tesli w wersji P100D, czyli najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie. Wygląd seryjnego modelu jest już całkiem niezły, ale specjaliści postanowili lekko go podkręcić.

Kształt bryły tego samochodu został dopracowany pod kątem generowania jak najmniejszego oporu powietrza. Przy takich osiągach przydaje się jednak większy docisk aerodynamiczny.

Dlatego na dobry początek zainstalowano pakiet R Zentric, który składa się z zestawu zderzaków z dokładkami, dyfuzora oraz nakładek na progi. Z tyłu zainstalowano dyskretny spojler.

Firma tuningowa zajęła się również wnętrzem, które miało zbyt mało sportowego charakteru. Dlatego pojawiło się tam sporo karbonu, jak choćby na obudowie foteli. Dla pasażerów siedzących z tyłu zamontowano dodatkowy tablet.

Natomiast nic nie zmieniło się pod maską. Auto jest zasilane akumulatorem o pojemności 100 kWh, który pozwala osiągać zasięg 542 km na pełnym ładowaniu. Jednak najwięcej emocji wzbudza przyspieszenie. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Więcej o: