Honda Civic Type R | Gotowa na premierę

Kilka tygodni temu poznaliśmy wygląd nowej Hondy Civic, a tymczasem inżynierowie z Japonii szykują najostrzejszą wersję. Auto jest już bliskie premiery

Kilka dni temu Honda Civic Type R w pełnym zamaskowaniu pojawiła się na drogach słonecznej Hiszpanii. Samochód przechodzi intensywne testy w warunkach wysokich temperatur. Jakiś czas temu kilka egzemplarzy pojawiło się na torze Nurburgring, gdzie inżynierowie konfigurowali nastawy zawieszenia oraz skrzyni biegów. Teraz przyszedł czas na testy na zwykłych drogach.

Najostrzejsza odmiana Hondy Civic powstanie na bazie 10. generacji tego modelu. Nowy model jest nastawiony na rynek europejski, ale po wielu latach pojawi się również w Stanach Zjednoczonych.

Pod maską nowego Type R będzie pracował ten sam silnik, co w dotychczasowej wersji. Mowa o dwulitrowej jednostce z turbo. W tej chwili oferuje 306 KM, ale moc może zostać delikatnie podniesiona. W tej chwili jest to jeden z najlepszych samochodów dostępnych na rynku z napędem na przód.

Nowa wersja utrzyma agresywny wygląd. Auto będzie mocno odróżniać się od zwykłej wersji dostępnej w salonach. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale możemy się spodziewać, że zaraz po niej samochód zabierze się za poprawianie rekordów na torach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.