BMW Serii 1 Sedan | Tylko dla Chin

Chiny to łakomy kąsek dla wielu producentów. Dlatego nie powinny nas dziwić osobne modele produkowane na ten rynek. BMW właśnie wprowadziło tam model Serii 1 w wersji sedan

Auto zostało oficjalnie zapowiedziane już w lipcu, ale do tej pory bawarski producent nie był zbyt wylewny w tej kwestii. W sieci pojawiło się jedno oficjalne zdjęcie, a dopiero teraz wyciekła cała seria prezentująca model w pełnej okazałości.

Na chwilę przed oficjalną premierą podczas targów w Pekinie poznaliśmy wygląd samochodu. Bryła samochodu moze się skojarzyć z Volkswagenem Jettą, ale prawdziwymi rywalami tego modelu będą Audi A3 oraz Mercedes CLA. Auto bazuje na wersji koncepcyjnej o nazwie Concept Compact Sedan. BMW pokazało ten model w zeszłym roku ogłaszając światu, że będzie to pierwszy sportowy kompaktowy sedan marki BMW.

Konkurent od BMW będzie dostępny w co najmniej trzech wersjach napędowych. Podstawowa 118i będzie wyposażona w trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra (136 KM). Nieco mocniejsza wersja 120i z jednostką 2,0 turbo zaoferuje 192 KM. Najmocniejsza w stawce będzie wersja 125i z silnikiem o mocy 231 KM. Pod maską będzie pracować ta sama jednostka, co w słabszym wariancie.

Nowe BMW Serii 1 Sedan powstało na nowej płycie podłogowej UKL, którą wykorzystano do budowy MINI, BMW X1 oraz modelu Serii 2 Grand Tourer. Nowy model będzie powstawał w fabryce przy współpracy Brilliance Auto, czyli partnera joint venture dla niemieckiego koncernu na rynku chińskim.

Czy sądzisz, że BMW serii 1 Sedan mogłoby cieszyć się zainteresowaniem w Polsce?
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.