Skoda Kodiaq | 240 KM mocy i nowe wersje wyposażenia

Skoda Kodiaq nie doczekała się jeszcze oficjalnej targowej premiery, a w branży już pojawiło się zatrzęsienie informacji o kolejnych planach Czechów dotyczących dużego SUV-a

Skoda zadebiutuje z dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. W chwili premiery rolę topowego silnika będzie pełnił prawdopodobnie dwulitrowy TSI o mocy 180 KM. Jednak jak dowiadujemy się z serwisu AutoExpress Skoda już pracuje nad mocniejszą wersją SUV-a.

Jej sercem będzie dwulitrowy silnik TDI o mocy 240 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kodiaq w tej wersji silnikowej będzie w standardzie oferowany z dwusprzęgłową przekładnią DSG oraz napędem 4x4. Tak o mocnym Kodiaqu mówił w Berlinie dziennikarzom Christian Struber, członek zarządu Skody:

Jeździłem tym autem w zeszłym tygodniu i było fantastyczne. Z punktu widzenia inżyniera, jasne, że chcemy dać Kodiaqowi jeszcze więcej mocy i poprawić jego osiągi. Już nad tym pracujemy! Teraz musimy tylko czekać na biznesowe uzasadnienie takiego modelu.

Mocniejszy turbodiesel to nie jedyna nowość, jaką Skoda Kodiaq otrzyma już po premierze. Niedawno szef marki, Bernhard Maier, przyznał, że Czesi bardzo poważnie rozważają wprowadzenie do sprzedaży Kodiaqa w wydaniu Scout (stylistyczne nastawienie na offroad) oraz Sportline (SUV pokaże sportowy pazur).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.