Toyota Dream Car | Dzieciaki rysują samochody, Polka na podium

Siedmiolatka z Polski znalazła się na podium popularnego konkursu organizowanego przez Toyotę. Dzieciaki z całego świata mają za zadanie narysować swój samochód marzeń. Niektóre projekty są naprawdę ciekawe

"Toyota Dream Car Art Contest" to konkurs plastyczny organizowany już od 10 lat przez Toyotę. Uczestniczą w nim dzieci z całego świata. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział aż 855 371 dzieci z 81 krajów! Zadaniem dzieciaków jest namalowanie samochodu swoich marzeń, a także zaprezentowanie, czego oczekują od motoryzacji przyszłości. Jedną z laureatek edycji 2016 jest Polka, siedmioletnia Lena Huckaby.

Lena nazwała swój samochód "Auto-czyścik wodny". To pojazd, który może poruszać się pod wodą i pozwala podziwiać pasażerom świat mórz i oceanów. Jednak Czyścik Wodny ma znacznie poważniejsze zadanie - oczyszczać wodę ze śmieci i odpadków. Może je zbierać z dna, odławiać z głębin, a także z powierzchni wody. Tak swój projekt opisuje młoda artystka:

Dzięki Auto-Czyścikowi mogłabym zwiedzać ocean, a on jednocześnie czyściłby wody ze śmieci. Nie zanieczyszczałby wody, więc ryby i ośmiornice lubiłyby go. Z przetworzonych śmieci Czyścik produkowałby tlen dla stworzeń morskich i napęd dla siebie

Lena odebrała nagrodę podczas uroczystej ceremonii w Tokio. Wraz z nią wyróżniono jeszcze 29 innych dzieci. Pozostałe ciekawe projekty to np. samochód-dinozaur gaszący pożary, samochód-żółw mający być nowym domem dla rafy koralowej czy pojazd z Brazylii, który zamienia rzeczywistość w sny.

Więcej o: