Salon Paryż 2016 | Nowy Land Rover Discovery | Pierwsze zdjęcie

JLR zaprezentuje nowego Discovery już podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Brytyjczycy właśnie wypuścili do sieci pierwsze oficjalne zdjęcie SUV-a

Koncern JLR postanowił podgrzać atmosferę przed zbliżającą się premierą i wypuścić do sieci pierwszy teaser Discovery. SUV ze zdjęcia jest uderzająco podobny do koncepcyjnego Discovery Vision z 2014 r. W naszej galerii znajdziecie również zdjęcia tego konceptu.

Brytyjczycy na razie nie ujawnili żadnych szczegółów technicznych. Wiemy, że ich nowy duży SUV będzie samochodem siedmiomiejscowym, a pod maską będą pracować cztero- i sześciocylindrowe silniki (benzynowe i Diesla). Prawie pewna jest też specjalna wersja offroadowa SVX przygotowana przez Special Vehicle Operations.

Według zapowiedzi szefa projektantów Land Rovera, Gerry'ego McGoverna, Discovery napisze nową definicję segmentu dużych SUV-ów. Projektanci i inżynierowie "przeprojektowali DNA Discovery" i stworzyli wyjątkowo przestronnego, praktycznego i uniwersalnego SUV-a klasy premium. Co dokładnie kryje się pod tymi szumnymi zapowiedziami dowiemy się już 28 września - na ten dzień została zaplanowana oficjalna premiera auta. Nowy Discovery zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Czy podoba Ci się przód nowego Land Rovera Discovery?
Więcej o: