Salon Paryż 2016 | Kia Rio | Czwarta generacja bestsellera

Na miesiąc przed światową premierą na Salonie Samochodowym w Paryżu Kia pochwaliła się pierwszymi zdjęciami nowego Rio

Kia przygotowuje się do premiery czwartej generacji jednego z najważniejszych samochodów w swojej ofercie. To właśnie mała Rio jest najlepiej sprzedającym się globalnie modelem Koreańczyków - w zeszłym roku sprzedano aż 473 tysiące egzemplarzy. Kia właśnie opublikowała pierwsze teasery nowej generacji. Możemy na nich zobaczyć nadwozie (przód oraz tył), a także zajrzeć do środka za sprawą szkicu. Za nową linię stylistyczną Rio odpowiadają aż trzy studia projektowe marki - z Kalifornii, Niemiec oraz Korei Południowej.

Nie znamy jeszcze dokładnych wymiarów, ale Kia Rio trochę urośnie. Wzrośnie zwłaszcza rozstaw osi (aktualnie wynosi 2,57 m), co przełoży się na znacznie więcej miejsca na nogi, głównie dla pasażerów na tylnej kanapie. Ambicją Koreańczyków jest bowiem stworzenie jednego z najpraktyczniejszych aut w segmencie B. Powiększony zostanie także bagażnik (obecna generacja oferuje 288/974 l pojemności), a na pokładzie znajdzie się kilka pakownych schowków.

Kia Rio będzie wyposażona w najnowszą wersję systemu multimedialnego z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie zabraknie także nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy.

Nie wiadomo jeszcze, czy Kia zdecyduje się na poważniejsze zmiany pod maską Rio. Bardzo prawdopodobne jest jednak pojawienie się w ofercie nowego trzycylindrowego, benzynowego silnika turbo T-GDI o pojemności 1 litra. W bratnim Hyundaiu i20 motor generuje 100 lub 120 KM mocy. Oprócz nowego silnika możemy się także spodziewać "lepszego prowadzenia, większej przyjemności z jazdy i niższego spalania". Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Oficjalna prezentacja Kii Rio zaplanowana jest na Salon Samochodowy w Paryżu, który startuje 1 października. Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kiedy malucha zobaczymy w polskich salonach? Prawdopodobnie w marcu 2017 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.