Aston Martin | DB11 jako shooting brake

Jeszcze nie przyzwyczailiśmy się do wyglądu Astona Martina DB11, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia wersji shooting brake

Niestety, na razie jest to wizja projektantów z X-Tomi Design, ale samochód wygląda świetnie. Szanse na wprowadzenie go do produkcji są nikłe. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas będzie to kolejna nisza do wypełnienia.

W końcu Ferrari zdecydowało się wprowadzić model FF i jego następcę w postaci GTC4Lusso. Być może panowie z Gaydon również pójdą tą drogą. Tym bardziej, że McLaren od jakiegoś czasu zastanawia się nad takim samochodem.

Przez kilka następnych lat Aston Martin zamierza mocno odświeżyć gamę modelowego. Ten proces rozpoczął model DB11, który zastąpił wysłużonego DB9. W międzyczasie brytyjscy inżynierowie wymieniają się wiedzą z kolegami z AMG w temacie silnika V8 4.0 biturbo, a równoległe trwają prace nad supersamochodem AM-RB 001, tworzonym z Red Bullem.

W planach marki jest także crossover, którego zapowiedzią ył model koncepcyjny DBX. Wstępna data premiery to 2019 rok. Nie należy zapominać o marce Lagonda, która może się pojawić na horyzoncie lada moment.

Dlatego nie zdziwimy się, jak za jakiś czas Aston Martin ogłosi model o nadwoziu shooting brake, choć na razie to tylko wizualizacja.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.